Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

PRE region

Co je PRE region?

PRE region je jedna z distribučních oblastí elektřiny v České republice. Má ji na starost společnost PREdistribuce a.s. V rámci distribuce elektrické energie u nás existují tři oblasti, přičemž každou z nich má na starost jiná centrální distribuční společnost. Společnost PREdistribuce se v oblasti PRE region stará především o přenosy energií z elektráren až k samotným zákazníkům.

Neplatíte příliš za elektřinu?

Kde se nachází PRE region?

PRE region je distribuční oblast elektřiny pro hlavní město Prahu. Daný distributor má v hlavním městě povinnost zajišťovat bezproblémovou dodávku elektrické energie. Na webových stránkách distributora  zjistíte, kdy se v PRE regionu plánuje vypnutí sítě z důvodu oprav, nebo když dojde k výpadku.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.