Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Plynový sporák

Co je plynový sporák?

Plynový sporák je spotřebič pro vaření a přípravu teplých pokrmů. Obvykle má čtyři nebo pět plynových hořáků a plynovou troubu, které jsou napojeny na přívod zemního plynu. Častěji ale domácnosti využívají kombinovaný plynový sporák, který má plynové hořáky na vaření a elektrickou troubu a pečení.

Jaké jsou výhody plynového sporáku?

Vaření na plynu je velmi úsporné. Plynový sporák má nízkou spotřebu plynu a jedna kilowatthodina plynu vyjde jen na 1,2–1,5 Kč. Stejně tak náklady na pořízení plynového sporáku čítají pouze několik tisíc korun, a proto se jedná o nejlevnější variantu pro domácí vaření. Další výhodou sporáku na plyn je velmi rychlá regulace teploty a úprava intenzity plamene.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.