Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Plynová pájka

Co je plynová pájka?

Plynová pájka je nářadí pro pájení kovových dílů nebo spojování menších plastových předmětů, které je poháněno plynem. Na rozdíl od elektrické pájky tak nemusíte řešit přívod elektrické energie. Proto je plynová páječka ideální na cesty a malé opravy třeba na chalupě.

Změnit dodavatele

Jaké další funkce nabízí plynová pájka?

Plynová páječka často nabízí hned několik funkcí pro použití v domácnosti a dílně. Díky regulovatelnému výkonu a teplotě může sloužit jako pájka, opalovací pistole nebo horkovzdušná pistole . Využijete ji tak nejen k tavení a spojování materiálů, ale také pro řezání za tepla, smršťování nebo vypalování vzorů do dřeva či kůže.

Jak vybrat plynovou pájku?

Plynovou pájku vybírejte především podle funkcí, které od ní očekáváte. Od toho se odvíjí i výkon a teplota, s jakou páječka pracuje. Základní plynové pájky stojí pár stovek, ale pokud si připlatíte, za cenu kolem tisíci korun získáte multifunkční nářadí s regulovatelným výkonem. Výhodou pokročilých plynových pájek je rovněž široká škála nástavců a hrotů.

Kalkulace plyn

Při výběru plynové pájky sledujte také délku provozu. Obvykle dosahuje 60–90 minut a závisí na velikosti zásobníku plynu a výkonu pájky. Oblíbenou funkcí je piezoelektrické zapalování, které umožňuje zapálení plamene stisknutím jednoho tlačítka.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.