Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

OTE

Co je OTE?

OTE je akciová společnost, která funguje jako operátor trhu s energiemi. Činnost vykonává na základě energetického zákona a povolení od Energetického regulačního úřadu. OTE má na starosti především organizování krátkodobé trhu  s elektřinou a plynem.

Jaké činnosti OTE vykonává?

Kromě organizace krátkodobého trhu s plynem a elektřinou se OTE zabývá organizací vyrovnávacího trh s regulační energií (společně s provozovatelem přenosové soustavy). Dále společnost OTE zajišťuje zpracování pravidelných zpráv a statistik o trhu s elektřinou a plynem, stejně jako predikce budoucí spotřeby energií tak, aby byla zajištěna rovnováha na trhu.

OTE má na starosti rovněž sledování množství skladovaného zemního plynu v jednotlivých zásobnících, bilanci dovozu a vývozu zemního plynu a další činnosti.

Co je cena za činnost OTE?

Jedná se o poplatek, který najdete ve svém vyúčtování elektřiny. Platí se ve fixní výši každý měsíc. Výše poplatku za činnost OTE je započtena do vašich záloh za elektřinu.

Chci změnit dodavatele
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.