Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Obnovitelné zdroje energie

Co jsou obnovitelné zdroje energie?

Jde o oblast energetických zdrojů, o kterých můžeme říci, že jsou v dnešní době doslova nevyčerpatelné. Mezi obnovitelné zdroje energie patří ta sluneční, větrná, stejně jako vodní. V některých případech je to také biomasa, nebo bioplyn. Aktuální trend napomáhá tomu, že jsou obnovitelné zdroje propagovány a cena takto využívaných energií může být i finančně zajímavější. Mohou být spojeny jak s odpuštěním případných daní, tak třeba se soběstačností bez nutnosti využívání jiných distributorů.

Změnit dodavatele
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.