Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Nízký tarif

Co je nízký tarif

Každý odběratel elektřiny má se svým dodavatelem smlouvu. V ní stanovena také cena za odběr. Ta nemusí být jenom pevná, jelikož existují i takzvané dvoutarifové produkty. V nich již najdeme onen nízký tarif. Ten se střídá s tím vyšším. Na kvalitě elektřiny se přirozeně nic nemění, a to z toho důvodu, že vše je ovlivněno výhradně dobou, kdy energii čerpáme. Nízký tarif je obvykle spojován třeba s nocí, ale může být stanovený i jinak. S ohledem na spotřebu, charakter odběrného místa, nebo s ohledem na to, na co energii potřebujeme.

Neplatíte příliš za elektřinu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.