Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Daň z elektřiny

Co je daň z elektřiny?

Jedná se o takzvanou ekologickou daň, která je spojena se všemi odběrnými místy kromě těch, kteří odebírají takzvanou zelenou energii. Daň z elektřiny je zakotvena v tuzemské legislativě a automaticky ji za odběratele odvádí dodavatel elektřiny. Ten ji následně promítá také do konkrétní sazby. Účtována je již poměrně dlouhou dobu, a to od roku 2008, kdy byla poprvé uvedena v platnost. Daň z elektřiny se neplatí jenom u nás, ale je součástí všech zemí Evropské unie. V každé zemi však může být jiná.

Spočítat ceny elektřiny
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.