Jak ušetřit na pojištění auta

oranžové auto
Provoz auta může být poměrně drahá záležitost. Pokud ale víte, jak na to, dokážete ušetřit spoustu peněz. Povinné ručení i havarijní pojištění nabízí pro vás i váš vůz spoustu výhod, od kterých se však odvíjí i jejích cena. Tu ovlivňuje hned několik faktorů, které lze do jisté míry ovlivnit. Pojďte si s námi přečíst, co vše můžete udělat pro příznivější cenu svého pojištění.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění, které má chránit provozovatele či držitele vozidel před náklady spojenými s újmou způsobenou třetím osobám při provozu vozidla. Pokud tedy způsobíte dopravní nehodu, škody způsobené ostatním nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Pokud jezdíte bez povinného ručení, hrozí vám vysoká pokuta a zákaz řízení. Neriskujte, povinné ručení si můžete sjednat do pár minut za příznivé ceny přes naši online kalkulačku.

Co určuje cenu povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje hned několik faktorů. Některé z nich lze ovlivnit, jiné nikoliv. Mezi ty hlavní, které by vás mohly zajímat, patří:

Věk a bydliště řidiče


Bonusy a malusy řidiče


Výrobce a stáří vozidla


Technické parametry vozidla

Limity krytí

Jak ušetřit na povinném ručení

  • Jaký druh a značku auta si vybrat, abyste měli nižší pojistku?

  • Budete mít zvýhodněné pojištění, pokud jste občasný řidič?

  • Které připojištění se opravdu vyplatí?

  • Jaké pojistné limity si zvolit?

  Tyto a další tipy, jak ušetřit na povinném ručení, si můžete přečíst v našem článku. Stačí kliknout na následující tlačítko.  Ušetřit můžete i změnou pojišťovny. Stačí si v kalkulačce srovnat ceny pojištění, vybrat výhodnější nabídku a tu si s námi sjednat.

  Srovnat ceny povinného ručení

  stars
  cz


Co je havarijní pojištění?

Na rozdíl od povinného ručení, havarijní pojištění je dobrovolné a kryje škody na vašem vozidle. Pokud budete mít sjednané havarijní pojištění a způsobíte nehodu, nemusíte se bát vysokých nákladů na opravu vašeho vozu. Toto pojištění se vyplatí majitelům nejen nových, ale i ojetých vozů. S pomocí naší online kalkulačky vám dokážeme srovnat nabídky pojišťoven a ulehčit vám tak výběr té nejvýhodnější nabídky.
Co určuje cenu havarijního pojištění

I cenu havarijního pojištění lze ovlivnit několika faktory. V první řadě ale záleží hlavně na vámi zvoleném rozsahu krytých rizik. Mezi hlavní faktory, které ovlivňují cenu havarijního pojištění, patří:

Rozsah pojištěných rizik


Spoluúčast


Značka a model vozidla


Cena a stáří vozidla

Bonusy a malusy řidiče

Jak ušetřit na havarijním pojištění

  • Jak si vybrat spoluúčast, vyplatí se spíše procentuální, nebo přesně stanovená částka spoluúčasti?

  • Dává smysl pojistit auto starší 10 let?

  • Která rizika si při sjednání havarijního pojištění vybrat. Poradíme vám rizika šitá na míru pro vás.

  • Co se skrývá za pojmem GAP pojištění?

  • Co když nechcete platit havarijní pojištění na celý rok, ale chcete být kryti alespoň během cesty do zahraničí?

  Havarijní pojištění může vyjít ročně na spoustu peněz. I tady ale existuje několik způsobů, jak si výslednou cenu snížit i u kvalitního havarijního pojištění. Připravili jsme pro vás článek, kde se dozvíte o všech těchto způsobech, jak ušetřit.


Srovnejte si ceny pojištění a ušetřete až 50 %

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.