Povinné ručení Volkswagen Tiguan

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení
volkswagen logo

Volkswagen Tiguan je jedním z mladších přírůstků do tradiční německé rodiny lidových vozů. Jedná se o první auto od VW spadající do kategorie malých SUV. Na trhu je již druhá generace a ve Wolfsburgu v roce 2019 oslavili 5 000 000 kusů prodaných na globálním trhu.

Povinné pojištění pro VW Tiguan

Povinné ručení pro Volkswagen Tiguan je nutné jak pro nové, tak i ojeté vozy. Sjednejte si povinné ručení nejvýhodněji podle vašich potřeb a preferencí. I sebevíce spolehlivé vozy totiž může postihnout nečekaná pohroma. Pro kvalitní ojeté vozy je důležité také havarijní pojištění, které poskytuje plnění při poškození vozu vyšší mocí a třetí stranou.

Kamera, klapka, malé SUV podle VW poprvé!

První generace byla uvedena na trh v roce 2007 a již po prvním roce se prodalo 120 000 vozů. Tento model byl k dostání se třemi agregáty a možností pohonu 4x4 přes osvědčený Haldex.

Benzínové motory zastupují 1.4TSI o výkonu 90 kW nebo 110 kW a méně častý 2.0TSI, naladěný na 125 kW nebo 147 kW. Tyto „té-Es-íčka“ do roku 2012 mohly občas trpět na zanedbanou údržbu rozvodů. Diesel pod kapotou byl 2.0TDI o výkonu 81 KW nebo 103 kW, který se jeví jako spolehlivý „držák“.

V roce 2012 dostal Volkswagen Tiguan facelift, který mu přidal sexappeal především v přední části. Více tak zapadl mezi své příbuzné Golfa a Passata. Důležitější je však přepracování rozvodů u benzínového motoru, které zvýšilo spolehlivost. Nově přibyly motorizace naladěné na vyšší výkon a rozšířila se i výbava.

Designový skok kupředu

VW Tiguan MKII, tedy 2. generace, zaujme především velmi atraktivním designem. Oproti předchůdci, který působil jako taková nenápadná myška mezi Golfem a Touaregem, je Tiguan 2016 skutečně sebevědomým vozem.

Pod kapotou je nově také koncernová 1.5TSI naladěná na 96 kW nebo 110 kW a objevily se vylepšené benzínové 1.4BMT a 2.0BMT motory o výkonu 132 kW a 169 kW. Vznětové motory byly rozšířeny o nabídku 2.0TDI s výkonem 140 kW a 176 kW. Pro zájemce o sportovně laděnou verzi je k dispozici R-Line.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.