Povinné ručení Volkswagen Tiguan

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení
volkswagen logo

Volkswagen Tiguan je jedním z mladších přírůstků do tradiční německé rodiny lidových vozů. Jedná se o první auto od VW spadající do kategorie malých SUV. Na trhu je již druhá generace a ve Wolfsburgu v roce 2019 oslavili 5 000 000 kusů prodaných na globálním trhu.

Povinné pojištění pro VW Tiguan

Povinné ručení pro Volkswagen Tiguan je nutné jak pro nové, tak i ojeté vozy. Sjednejte si povinné ručení nejvýhodněji podle vašich potřeb a preferencí. I sebevíce spolehlivé vozy totiž může postihnout nečekaná pohroma. Pro kvalitní ojeté vozy je důležité také havarijní pojištění, které poskytuje plnění při poškození vozu vyšší mocí a třetí stranou.

Spočítat povinné ručení

Kamera, klapka, malé SUV podle VW poprvé!

První generace byla uvedena na trh v roce 2007 a již po prvním roce se prodalo 120 000 vozů. Tento model byl k dostání se třemi agregáty a možností pohonu 4x4 přes osvědčený Haldex.

Benzínové motory zastupují 1.4TSI o výkonu 90 kW nebo 110 kW a méně častý 2.0TSI, naladěný na 125 kW nebo 147 kW. Tyto „té-Es-íčka“ do roku 2012 mohly občas trpět na zanedbanou údržbu rozvodů. Diesel pod kapotou byl 2.0TDI o výkonu 81 KW nebo 103 kW, který se jeví jako spolehlivý „držák“.

V roce 2012 dostal Volkswagen Tiguan facelift, který mu přidal sexappeal především v přední části. Více tak zapadl mezi své příbuzné Golfa a Passata. Důležitější je však přepracování rozvodů u benzínového motoru, které zvýšilo spolehlivost. Nově přibyly motorizace naladěné na vyšší výkon a rozšířila se i výbava.

Designový skok kupředu

VW Tiguan MKII, tedy 2. generace, zaujme především velmi atraktivním designem. Oproti předchůdci, který působil jako taková nenápadná myška mezi Golfem a Touaregem, je Tiguan 2016 skutečně sebevědomým vozem.

Pod kapotou je nově také koncernová 1.5TSI naladěná na 96 kW nebo 110 kW a objevily se vylepšené benzínové 1.4BMT a 2.0BMT motory o výkonu 132 kW a 169 kW. Vznětové motory byly rozšířeny o nabídku 2.0TDI s výkonem 140 kW a 176 kW. Pro zájemce o sportovně laděnou verzi je k dispozici R-Line.

Spočítat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.