Povinné ručení Jeep

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

    Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení pro Jeep

Jeep

Značka Jeep patří do koncernu Chrysler. Slovo jeep se dnes používá i pro označení vozů stejného typu a tvaru. Název je odvozen od zkratky GP, což znamená „general purpouse“, tedy univerzální využití. Původně Jeep nebyl určen pro obecné využití, ale začínal jako výrobce zejména vojenských vozů. Dnes jsou automobily značky Jeep nepostradatelné v těžko přístupných oblastech, jelikož dokáží zdolat i velmi náročný terén.

První vozy Jeep byly součástí soutěže americké armády, které se účastnili i známá jména jako Ford. Požadavkem této soutěže byl lehký automobil s pohonem na všechny čtyři kola a maximální hmotností 590 kg, schopný uvézt dalších 272 kg.

Postupně se objevovali různé varianty vozů Jeep – od terénních, přes obojživelné, až po nákladní. Po druhé světové válce se začaly vyrábět i civilní vozidla Jeep. Úspěch měly zejména Jeep Cherokee a Comanche. Dnes je Jeep nejznámějším výrobcem terénních vozidel na světě.

Povinné ručení pro Jeep

Dříve byl Jeep zejména vojenským vozem, dnes je ale oblíbený i jako civilní vůz, který se dostane do horských a hůře přístupných oblastí. Zákonné povinné ručení pro Jeep ochrání vaši peněženku v případech, kdy nabouráte cizí auto, ale i plot nebo něco jiného. Náklady na škody vzniklé na majetku či zdravé třetí osobě za vás zaplatí pojišťovna, avšak jen do výše pojistného limitu. Ten je ze zákona stanoven na 35 milionů korun na škody na majetku a stejně tak i na škody na zdraví. Doporučujeme ale pojistný limit v případě povinného ručení pro Jeep navýšit alespoň na dvoj až trojnásobek, případně u obou zvolit výši pojistného limitu na 100 milionů korun.

Cena povinného ručení pro Jeep se bude odvíjet jak od lokality, tak od vašeho věku, řidičské historie, ale i od objemu motoru vašeho vozidla. Roli hraje i výše pojistných limitů či spoluúčasti. Porovnejte si s naší kalkulačkou ceny povinného ručení pro Jeep od jednotlivých pojišťoven a sjednejte si ho online – rychle a z pohodlí domova.

Spočítat povinné ručení

Při vybírání povinného ručení pro Jeep zohledněte několik aspektů, zejména limity plnění, tedy maximální proplacené částky pojišťovnou, asistenční služby, nebo doplňková pojištění. Hodit se vám může třeba pojištění předního skla, nebo pojištění proti poškození vlivem přírodního živlu. To využijete například tehdy, když vám na auto spadne větev, nebo vám jej poničí kroupy, či povodně.

Nejčastější modely Jeep pro povinné ručení

Jeep Compass

Jeep Cherokee

Jeep Liberty

Jeep Grand Cherokee

Jeep Commander

Jeep Wrangler

Jeep Patriot

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).