Cestovní pojištění – srovnání cen

Jak najít nejvýhodnější povinné ručení pro Chevrolet Corvette?

Legendární sportovní automobil Chevrolet Corvette se prodává už od roku 1953. Na světě byste těžko hledali fanouška automobilů, který by model Corvette neznal. V nabídce je aktuálně osmá generace, která poprvé přináší uprostřed umístěný motor, čímž se zařadila do kategorie supersportů supersportů.

Motorizace se drží osmi válců

O pohon vozu se stále stará obrovský osmiválec. Při objemu 6,2 litru autu poskytuje výkon 495 koní a točivý moment 637 N.m. Řazení zajišťuje osmistupňová dvouspojková automatická převodovka. Z nuly na sto se nový Chevrolet Corvette dostane za pouhých 2,8 vteřiny. Pokud zrovna nepotřebujete využívat maximální možný výkon, motor umí vypnout polovinu válců, čímž se výrazně sníží jeho spotřeba.

Nejzajímavější změnou u nejnovější generace je samotné umístění motoru. Poprvé v historii se nachází uprostřed vozu. Tím se auto řadí mezi supersporty a vylepšují se jeho jízdní vlastnosti. I přes výrazná vylepšení si Chevrolet Corvette udržuje svou relativně nízkou cenu. V USA začíná na 60 000 dolarech, což je při současném kurzu cca 1,4 milionu korun. S přihlédnutím ke všem vlastnostem vozu jde o opravdu nízkou částku.

Spočítat povinné ručení

Několik možností přizpůsobení

Jak je u supersportů zvykem, motorizace je v nabídce pouze jedna. Výbav a paketů už ale máte na výběr více. Základním výbavovým stupněm je verze 1LT. Zahrnuje automatickou klimatizaci, výkonné brzdy Brembo, zadní parkovací senzory, audiosystém Bose a elektrická sedadla čalouněné kůží. V základu nechybí ani sundavací střecha a osmipalcová obrazovka, na které si kromě infotainmentu můžete zobrazit také podporovaná rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

Dražší výbava 2LT vůz obohatí o vyhřívané sedačky s ventilací, navigaci, head-up displej, vyhřívaný volant, čtyři reproduktory navíc, bezdrátovou nabíječku telefonu a systém sledující mrtvé úhly. Nejvyšší stupeň 3LT přidává speciální čalounění a sedadla s karbonovými prvky. Při konfiguraci narazíte také na několik paketů. Oblíbený je především paket Z51, který díky upravenému výfukovému systému zvedá výkon o 5 koní a přináší také vylepšený podvozek, silnější brzdy, samosvorný diferenciál, přední splitter a zadní spoiler.

Kde hledat výhodné povinné ručení pro Chevrolet Corvette?

Povinné ručení vám dovede nabídnout skoro každá tuzemská pojišťovna. I parametrově podobné produkty se ale mohou lišit svou cenou. Tu ovlivňuje především motorizace, hmotnost, rok výroby, značka a model vozidla. U výkonného sportovního vozu tak mohou být rozdíly v ceně opravdu výrazné. Porovnejte dostupnou nabídku pomocí online kalkulačky. Postačí vyplnit základní údaje o vás a vašem autě a během několika minut můžete vybírat povinné ručení z kompletní nabídky.

U všech nabídek je kromě ceny uvedena také výše pojistného plnění, dostupná připojištění a pojištění zahrnutá v ceně. Povinné ručení tak můžete vybírat i podle specifických parametrů. Jakmile si některé vyberete, můžete si ho online rovnou i sjednat.

Spočítat povinné ručení
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2