Fixace cen elektřiny

  • Srovnání 43 dodavatelů elektřiny

  • Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

  • Přechod k novému dodavateli ZDARMA zařídíme

  • Vše vyřešíte z pohodlí Vašeho domova

Spočítat ceny
Elektřina - žárovka a zástrčka

Co je fixace cen elektřiny?

Fixace cen elektřiny znamená, že s dodavatelem uzavřete smlouvu na dobu určitou – nejčastěji na 12, 24 nebo 36 měsíců. Tím pádem přijdete po tuto dobu o možnost změnit dodavatele, na druhou stranu získáte garantovanou výši ceny elektřiny.

Vyplatí se fixace ceny elektřiny?

Zafixování cen elektřiny se vyplatí, když je cena elektřiny nízko a do budoucna se chystá zdražování. Proto je důležité průběžně sledovat vývoj a pravidelně si dělat srovnání cen elektřiny.

Trh s elektřinou reaguje menšími výkyvy na hospodářskou situaci, ale dlouhodobě ceny elektřiny v Evropě rostou kvůli zdražování emisních povolenek. V nejbližších letech tak lze očekávat další zvyšování cen. Pokud tedy narazíte na výhodnou nabídku, fixace ceny elektřiny se vám s velkou pravděpodobností vyplatí.

Neplatíte příliš za elektřinu?

Zafixování cen elektřiny pro konzervativní odběratele

Nikdy však nelze vývoj na burze s elektřinou předvídat se stoprocentní jistotou. Proto rozhodnutí o zafixování cen elektřiny závisí také na vašich preferencích. Dáváte přednost jistotě, že budete několik let dopředu vědět, kolik budete za elektřinu platit? Pak se pro vás fixace cen elektřiny hodí. Je pro vás nejdůležitější flexibilita a chcete mít možnost smlouvu s dodavatelem kdykoliv vypovědět? Potom se fixaci cen elektřiny spíše vyhněte.

Fixace cen elektřiny – pozor na nevýhodné podmínky

I smlouvu se zafixovanou cenou elektřinou můžete vypovědět, ale většinou to pro vás bude znamenat sankce ve výši až 10 tisíc korun nebo doplatek do konce smlouvy podle obvyklé spotřeby. Před podpisem smlouvy na dobu určitou si proto důkladně přečtěte podmínky.

Počítejte také s tím, že většina smluv má v podmínkách nastaveno automatické prodloužení. Pokud se rozhodnete pro fixaci cen elektřiny, poznačte si, kolik měsíců předem musíte podat výpověď smlouvy, aby nedošlo k jejímu automatickému prodloužení. Zároveň byste se měli vyhýbat fixaci cen elektřiny na déle než tři roky.

Nejvýhodnější ceny elektřiny s fixací

Když se rozhodnete pro zafixování cen elektřiny, měli byste si být jistí, že se rozhodnete pro opravdu nejvýhodnější nabídku. To vám zaručí srovnání cen elektřiny. Během 1 minuty získáte nabídky od desítek spolehlivých dodavatelů elektřiny, které si srovnáte od nejnižší ceny. Zároveň si ve výsledcích můžete filtrovat – pokud máte zájem o fixaci cen elektřiny, zaškrtněte možnost smlouvy na dobu určitou.

Neplatíte příliš za elektřinu?
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.