Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Vázaný spotřebitelský úvěr

Co je vázaný spotřebitelský úvěr

Vázaný spotřebitelský úvěr je takový úvěr, který je “vázaný” na koupi konkrétního zboží či služby. Vázaný spotřebitelský úvěr je v podstatě  “nákup na splátky”“nákup na splátky”.

Co je vázaný spotřebitelský úvěr

Vybrané zboží nebo služba, ať už si jej zákazník vybere osobně v obchodě nebo online na internetu,  není nutno zaplatit ihned, ale postupně prostřednictvím splátek. Zákazník tedy uzavře s obchodníkem smlouvu o úvěru a zboží uhradí na základě podmínek sjednaných ve smlouvě o vázaném spotřebitelském úvěru.

Jedná se o nákup na splátky a zákazník si v podstatě vezme půjčku na už vybrané zboží nebo službu. Poskytovatel zboží či služby je tedy zároveň i poskytovatelem spotřebitelského úvěru. Nejčastěji se takto nakupuje vybavení do domácnosti či elektronika.

Vázaný spotřebitelský úvěr dle zákona

Dle platného zákona o spotřebitelském úvěru zní definice vázaného spotřebitelského úvěru následovně:  “Vázaným spotřebitelským úvěrem je spotřebitelský úvěr, který je vázaný na koupi zboží nebo poskytnutí služby, s výjimkou spotřebitelského úvěru na bydlení. Platí, že spotřebitelský úvěr je vázaný na koupi zboží nebo poskytnutí služby, pokud je určen výhradně k financování koupě určitého zboží nebo poskytnutí určité služby”.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová