Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je vázaný spotřebitelský úvěr

Vázaný spotřebitelský úvěr je takový úvěr, který je “vázaný” na koupi konkrétního zboží či služby. Vázaný spotřebitelský úvěr je v podstatě “nákup na splátky”.

Co je vázaný spotřebitelský úvěr

Vybrané zboží nebo služba, ať už si jej zákazník vybere osobně v obchodě nebo online na internetu, není nutno zaplatit ihned, ale postupně prostřednictvím splátek. Zákazník tedy uzavře s obchodníkem smlouvu o úvěru a zboží uhradí na základě podmínek sjednaných ve smlouvě o vázaném spotřebitelském úvěru.

Jedná se o nákup na splátky a zákazník si v podstatě vezme půjčku na už vybrané zboží nebo službu. Poskytovatel zboží či služby je tedy zároveň i poskytovatelem spotřebitelského úvěru. Nejčastěji se takto nakupuje vybavení do domácnosti či elektronika.

Vázaný spotřebitelský úvěr dle zákona

Dle platného zákona o spotřebitelském úvěru zní definice vázaného spotřebitelského úvěru následovně: “Vázaným spotřebitelským úvěrem je spotřebitelský úvěr, který je vázaný na koupi zboží nebo poskytnutí služby, s výjimkou spotřebitelského úvěru na bydlení. Platí, že spotřebitelský úvěr je vázaný na koupi zboží nebo poskytnutí služby, pokud je určen výhradně k financování koupě určitého zboží nebo poskytnutí určité služby”.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2