Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Úvěrový účet

Co je úvěrový účet

Úvěrový účet není samostatný bankovní produkt, ale doplňková služba usnadňující přehled a správu u vybraných typů úvěrů. Nejčastěji je poskytován k dlouhodobým typům úvěrů, jako je například hypotéka.

Kdy se používá úvěrový účet

Standardní spotřebitelské úvěry samostatný účet nevyžadují. Peníze jsou obvykle poslány na běžný bankovní účet klienta a z běžného účtu jsou také odesílány pravidelné měsíční splátky.

Některé typy úvěru, zejména úvěry na bydlení neboli hypotéky, však vyžadují lepší přehled, správu, evidenci čerpání a splácení úvěru ideálně prostřednictvím samostatného účtu. K tomu slouží právě speciální úvěrový účet, který je přidělován automaticky.

K čemu slouží úvěrový účet

Hlavním účelem úvěrového účtu je spolehlivá evidence stavu poskytnutého  úvěruúvěru, kontrola aktuálního zůstatku úvěru a úhrada splátek daného úvěru.

Kolik stojí správa úvěrového účtu

Stejně jako s vedením běžného bankovního účtu bývá spojen nějaký pravidelný měsíční poplatek, ani vedení a správa úvěrového účtu nebývá zdarma. Náklady na zřízení a vedení úvěrového účtu se pohybují okolo 150 až 400 Kč měsíčně a jsou zahrnuty do celkových nákladů úvěru (RPSN).

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.