Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Odmítnutí nabídky

Co je odmítnutí nabídky

Při odmítnutí nabídky jedna strana dává ústně nebo písemně najevo straně druhé, že o její nabídku na vybraný finanční produkt (např. půjčka, hypotéka, leasing, bankovní účet a jiné), nemá zájem. Jedná se o jednostranný právní úkon.

Typický příklad odmítnutí nabídky představuje poptávka po nejvýhodnější půjčce. klient hledající výhodnou půjčku osloví více bank a nebankovních společností se žádostí o vypracování nabídky na půjčku. Zaslané nabídky mezi sebou porovná a vybere si nejlepší z nich. Ostatní nabídky odmítne. Banky, jejichž nabídky klient nevyužije, je vhodné informovat o odmítnutí nabídky například prostřednictvím e-mailu.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.