Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Id klienta

Co je ID klienta

ID klienta neboli identifikační číslo má podobu specifického kódu, který je individuální pro každého klienta. Pomoci identifikačního čísla poskytovatelé služeb snáze rozlišují své klienty.

Chci půjčku

Kde se vzalo ID klienta

ID klienta slouží primárně k rychlém identifikaci klienta. Název ID pochází z internetového světa, kde se původně užíval jako obecný identifikátor uživatelů nějakého online sezení (tzv. session) a usnadňoval přenos dat mezi mezi klientem a internetovým serverem.

Jak ID klienta vypadá

Podoba ID může být různorodá. To platí pro použité symboly i délku identifikačního kódu. Některé ID mohou obsahovat čísla, jiná pouze písmena, některá jsou tvořena kombinací čísel a písmen.

Může jít o náhodnou nebo pečlivě vybranou kombinaci čísel a písmen, ale ID může tvořit také celé jméno klienta, jeho rodné číslo, datum narození apod. Délka ID zpravidla začíná na 4 místech.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.