Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je expresní půjčka

Expresní nebo také expres půjčka je jedním z mnoha výrazů označující rychlé půjčky, které lze obvykle získat online a bez zbytečné administrativy. Úspěšný žadatel ta může mít peníze na svém účtu během jednoho dne. Expresní půjčky nabízí jak bankovní, tak i nebankovní poskytovatelé.

Na co je expresní půjčka určená

Expresní neboli rychlé půjčky nebývají nijak zvlášť vysoké a obvykle se jedná pouze o půjčku ve výši pár tisíc korun. Proto je také expresní půjčka vyřízená snadno, rychle a bez komplikovaného papírování. Získané peníze lze použít na cokoliv, protože expresní půjčky patří mezi neúčelové půjčky.

Podmínky expresní půjčky

U expresních půjček bývají podmínky mírnější, to však neznamená, že půjčku získá každý. Poskytovatelé jsou povinni zájemce o půjčky prověřovat a půjčku poskytnout pouze tomu, kdo má odpovídající bonitu.

Poskytovatelé po žadatelích o expresní půjčku většinou požadují:

  • Minimální věk 18 let a české občanství
  • Jeden až dva platné doklady totožnosti (občanský průkaz + cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list)
  • Potvrzení o pravidelném příjmu - potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání, výpisy z bankovního účtu apod.
 

Jak získat expresní půjčku

Vyřízení expresní půjčky bývá velice snadné. Stačí si vybrat půjčku online, vyplnit žádost o půjčku včetně doložení všech požadovaných dokladů. Po odeslání žádosti následuje krátký schvalovací proces a výsledek se žadatel zpravidla dozví během pár minut.

Pokud žadatel všechny podmínky splní, dojde k potvrzení smlouvy a převedení peněz. V ideálním případě může mít žadatel peníze na svém účtu během pár minut. Někteří poskytovatelé umožňují převzetí peněz také v hotovosti přímo na ruku.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2