Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Dohoda o prodloužení splatnosti úvěru

Co je dohoda o prodloužení splatnosti úvěru

Možné potíže se splácením půjčky z různých důvodů představují velké riziko. Pokud k tomu dojde, problém je nutné řešit co nejdříve. Jako vhodný způsob řešení se nabízí například snížení splátek nebo prodloužení doby splatnosti úvěru.

Když nastanou potíže se splácením půjčky

Většina lidí nepředpokládá potíže, když žádají o půjčku. Mají odpovídající příjem a jeho ztrátu nepředpokládají. Jenomže člověk míní a život mění. Stačí dlouhodobá nemoc, nečekaná ztráta zaměstnání, rozvod nebo tragické úmrtí partnera a živitele rodiny a náhle nezbývá dostatek peněz na splácení půjček.

Chci si půjčit

V takových případech je nutné reagovat na vzniklou situaci okamžitě a kontaktovat banku či nebankovních poskytovatele půjčky s prosbou o nabídku na vhodné řešení. Většina poskytovatelů si cení zodpovědného přístupu a klientovi nabídnou řešení vyhovující oběma straná. Nejčastěji se problémy se splácením řeší smluvním dodatkem o snížení splátek nebo prodloužení splatnosti.

Jak vypadá dohoda o prodloužení splatnosti úvěru

Poskytovatel půjčky na základě žádosti připraví dodatek k původní smlouvě, na základě kterého bude splatnost půjčky odložena nebo prodloužená o předem domluvené období.

Dodatek by měl mít písemnou podobu a měl by obsahovat změněné podmínky, datum platnosti změny a podpis poskytovatele i klienta. Je třeba počítat s tím, že prodloužení splatnosti úvěru může být zpoplatněno.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.