Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Akceptace

Pojem akceptace je obecně označován jako možnost, kdy přijmeme určitý návrh. Pokud se zaměříme na oblast pojištění osobních automobilů, může to být akceptace určité smlouvy, která souvisí právě s naším automobilem. Může se jednat například o konkrétní akceptaci návrhu smlouvy o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, stejně jako může jít o akceptaci třeba pojistky havarijní.

V kanceláři, ale i online

Daná akceptace konkrétního dokumentu, tedy dané smlouvy samozřejmě může proběhnout v rámci různých podmínek. A to v některých případech na pobočkách, kdy smlouvu akceptujeme tím, že ji podepíšeme. V online světě může akceptace proběhnout ve chvíli, kdy návrh smlouvy potvrdíme konkrétním tlačítkem, nebo jinými formami. V tu chvíli je smlouva právoplatně uzavřena a my tímto krokem jasně uvádíme, že s ní také souhlasíte.

I v souvislosti se změnami

Akceptovat ale nemusíme nutně jenom novou smlouvu. Jsou i možnosti, kdy můžeme akceptovat určité změny, které se jí týkají. A to buď takové, o které máme zájem my sami, nebo se může jednat i o změny takové, které vyplývají třeba ze zákonných ustanovení, stejně jako z případných obchodních podmínek. Akceptace je samozřejmě vždy dobrovolná a tak záleží na nás, zda konkrétní souhlas uskutečníme, nebo nikoliv.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová