Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Způsob placení pojistného

Každá pojistka, kterou si dnes sjednáme, vyžaduje to, abychom za ni platili. A to předem dohodnuté a sjednané pojistné. To dnes můžeme platit různými způsoby a právě způsob placení pojistného je jasně upravuje. Může se jednat hned o několik možností, které s platbou souvisí. První variantou je určitě typ plateb. Zde můžeme jako způsob placení pojistného využít třeba platbu v hotovosti na pobočce. Stejně tak je ale možnost i taková, kdy peníze zasíláme poštovní poukázkou. Nejběžnější je však stále bankovní převod.

Způsob placení pojistného souvisí také s frekvencí

Druhý pohled na tento pojem může souviset i s časovým obdobím. V takovém případě je třeba říci, že můžeme pojistné platit třeba v intervalech ročních. Stejně tak způsob placení pojistného umožňuje i intervaly šestiměsíční, tříměsíční, nebo i jednorázovou platbu. Zde jde hlavně o pojistku cestovní. Ve všech případech je hlavně na nás samotných, jakou konkrétní možnost zvolíme a pro jakou se rozhodneme.

Pojišťovny nabízejí různé kombinace

Obecně platí, že tuzemské pojišťovny způsob placení pojistného nijak zvlášť neomezují. Je sice často nezbytné určit si konkrétní časový rámec, v rámci kterého budeme platit, ale jak zašleme nebo předáme peníze, je již na nás. Pro pojišťovnu je důležité, aby samozřejmě přišly včas.

Spočítat ceny
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.