Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Zprostředkovatel

Takto nazýváme konkrétní osobu, která nám zprostředkuje uzavření konkrétního pojištění. Můžeme ji znát i pod dalšími pojmy, jako je třeba obchodní zástupce, nebo získatel. Pojem zprostředkovatel je však považován za ten nejběžnější, který se používá. V praxi je to tedy ta osoba, se kterou sjednáváme pojistný produkt. A to například v našem domě nebo bytě, v konkrétní kanceláři, ale třeba také po telefonu.

Setkáme se s ním kdekoliv

Nemusí to nutně být jenom osoba, která pracuje pro pojišťovnu a která nám nabízí své služby. Konkrétní zprostředkovatel pojištění může být i autosalon nebo autobazar, kde koupíme své auto. A přímo na dané pobočce tak můžeme pomocí zprostředkovatele pojistku uzavřít. Toto platí i u celé řady dalších odvětví. Stejně tak může mít zprostředkovatel i internetovou formu, pokud pojištění uzavíráme právě online.

Pro jednu, ale i více pojišťoven

Dnes platí také to, že se zprostředkovatel může orientovat několika směry. Může zastupovat jenom jednu konkrétní pojišťovnu a právě její služby nabízet. Stejně tak může být zprostředkovatel i osobou nezávislou. V takovém případě má znalosti o celé řadě pojistných produktů napříč pojišťovnami a tak nabídne ten, který je pro klienta nejvýhodnější.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová