Cestovní pojištění – srovnání cen

Kdo je získatel?

Získatel je osoba, která jménem pojišťovny navrhla uzavření pojistné smlouvy a vykonává zprostředkovací činnost pro pojišťovnu. To spočívá nejen v předkládání návrhu na uzavření pojistných smluv, ale také v provádění přípravných prací směřujících k uzavření smlouvy, nebo v samotném uzavírání pojistných smluv jménem a na účet pojišťovny. Někteří získatelé se věnují také správě uzavřených pojistných smluv a pomáhají klientům s vyřizováním nároků při pojistné události.

Pracuje získatel pro jednu pojišťovnu?

Získatel nemusí pracovat pouze pro jednu pojišťovnu. To samozřejmě může, ale stejně tak může pracovat i nezávisle, a tak nabídnout produkty napříč pojistným spektrem, aby uspokojil veškeré potřeby klientů. Takový získatel poté pracuje hlavně sám na sebe a je placený z provizí, které za sjednané produkty získá. Sjednané pojistky se získateli evidují pod tzv. získatelským číslem.

Kdo se může stát získatelem?

Získatel určitě nemůže být osoba libovolná, jelikož je třeba, aby znal informace jak o pojistném trhu, tak i o nabízených produktech. Na základě toho poté může uzavírat libovolné pojistky, kam patří i řada těch nejoblíbenějších, například povinné ručení, havarijní pojištění, nebo cestovní pojištění. Získatel se však může také specializovat pouze na jeden druh pojistných smluv.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2