Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Soubor

Slovem soubor označujeme v obecné rovině určitou sadu dat, která je pojmenována konkrétním názvem. Tuto definici bychom mohli jednoduše aplikovat i na oblast pojištění, jelikož i zde se slovo soubor poměrně hojně používá. A jeho definice vychází především z té zmíněné obecné. I v tomto případě jde totiž o určitou sadu dat. Ta se ale netýká konkrétních materiálů, ale týká se většinou různých pojistek.

Soubor jako balík pojistek

Máme-li být konkrétní, potom slovem soubor můžeme označit balíček různých pojistek, které nám jsou k dispozici. To samozřejmě může ulehčit náš výběr a hlavně sjednání. A to proto, že není třeba vybírat jednotlivé pojistky postupně, ale daný soubor nám je umožní sjednat si je naráz. Logicky platí i to, že jako pojišťované osoby si můžeme sami vybrat, co nám vyhovuje.

Čím se může lišit?

Jelikož různých souborů mají pojišťovny celou řadu, je dobré si určit, čím konkrétně se mohou lišit. Může to být například výše pojistných limitů, stejně jako to může být třeba i rozsah pojistky, nebo různá připojištění. Daný soubor tak bereme jako jeden celek, který má v sobě následně zahrnuto vše, co je v rámci něho specifikováno v informacích. Samozřejmě platí, že i předdefinovaný soubor lze určitým způsobem upravit a editovat.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová