Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Soubor

Slovem soubor označujeme v obecné rovině určitou sadu dat, která je pojmenována konkrétním názvem. Tuto definici bychom mohli jednoduše aplikovat i na oblast pojištění, jelikož i zde se slovo soubor poměrně hojně používá. A jeho definice vychází především z té zmíněné obecné. I v tomto případě jde totiž o určitou sadu dat. Ta se ale netýká konkrétních materiálů, ale týká se většinou různých pojistek.

Spočítat ceny povinného ručení

Soubor jako balík pojistek

Máme-li být konkrétní, potom slovem soubor můžeme označit balíček různých pojistek, které nám jsou k dispozici. To samozřejmě může ulehčit náš výběr a hlavně sjednání. A to proto, že není třeba vybírat jednotlivé pojistky postupně, ale daný soubor nám je umožní sjednat si je naráz. Logicky platí i to, že jako pojišťované osoby si můžeme sami vybrat, co nám vyhovuje.

Čím se může lišit?

Jelikož různých souborů mají pojišťovny celou řadu, je dobré si určit, čím konkrétně se mohou lišit. Může to být například výše pojistných limitů, stejně jako to může být třeba i rozsah pojistky, nebo různá připojištění. Daný soubor tak bereme jako jeden celek, který má v sobě následně zahrnuto vše, co je v rámci něho specifikováno v informacích. Samozřejmě platí, že i předdefinovaný soubor lze určitým způsobem upravit a editovat.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.