Cestovní pojištění – srovnání cen

Název, který je používán především v souvislosti s interními postupy každé pojišťovny. Uvedeme-li si konkrétně, co pojem restant znamená, potom je to výraz pro počet nevyřízených spisů. Dané spisy se týkají nejčastěji pojistných událostí, které musí konkrétní pojišťovna řešit. Logicky je tedy restant pouze číslem, které souvisí s nevyřešenými pojistnými události, které konkrétní pojišťovna má, a které musí vyřešit.

Důvody jsou různé

Pokud je číslo označované jako restant poměrně vysoké, může k tomu přispívat celá řada různých důvodů. Mezi hlavní patří třeba pomalé řešení jednotlivých pojistných událostí, stejně jako třeba jednorázové nahlášení celé řady z nich. Stejně tak může být restant vysoký i z toho důvodu, že si pojišťovna dokladně ověřuje právě to, zda má docházet k pojistnému plnění oprávněně, nebo nikoliv.

Čím menší, tím lepší

Pokud má pojišťovna restant, tedy počet nevyřešených spisů co nejmenší, je to pro nás logicky nejlepší možná situace. A to z toho důvodu, že máme jistotu toho, že na řešení právě našeho spisu může přijít řada skutečně ihned a nebude tak docházet k jakýmkoliv nepříjemným prodlevám. Nevýhodou ale je to, že se konkrétní číslo dozvíme jenom málokdy, protože dnes je skutečně interní věcí každé pojišťovny a vědí ho jenom zapojení zaměstnanci.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2