Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Pojistitel

Pojistitel je osobou, se kterou sjednáváme konkrétní pojistnou smlouvu. Samozřejmě to může být osoba fyzická, stejně jako právnická. Nejčastěji v roli pojistitelů samozřejmě vystupují pojišťovny. A právě ony, což je další definice pojistitele se následně zavazují i k tomu, že poskytnou plnění ve sjednaném rozsahu. A to ve chvíli, pokud dojde k oné nahodilé události, které nastane v rámci sepsané smlouvy.

Mohou mít různé podmínky

Ne každý pojistitel je ale stejný. Na našem trhu dnes existuje celá řada pojišťoven a každý takový pojistitel může nabízet jiný rozsah služeb, jiný rozsah pojistného krytí, ale i jiné podmínky plnění. Každý pojistník, tedy pojišťovaná osoba má však ve většině případů právo volby. A tak může snadno najít přesně takového pojistitele, který plně vyhovuje.

Na většinu pojistek

Dnes je pojistitel dostupný na většinu pojistek, které jsou na našem trhu dostupné. Můžeme tak vcelku rychle a jednoduše sjednat třeba povinné ručení nebo havarijní pojištění, stejně jako cestovní pojistku, ale i pojištění domácnosti. Důležité je hledět na to, aby pojistitel vyhovoval našim potřebám a aby jeho reference byly vesměs pozitivní. To přispívá i k jistotě toho, že vyplatí ono žádané plnění.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová