Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Pojistitel

Pojistitel je osobou, se kterou sjednáváme konkrétní pojistnou smlouvu. Samozřejmě to může být osoba fyzická, stejně jako právnická. Nejčastěji v roli pojistitelů samozřejmě vystupují pojišťovny. A právě ony, což je další definice pojistitele se následně zavazují i k tomu, že poskytnou plnění ve sjednaném rozsahu. A to ve chvíli, pokud dojde k oné nahodilé události, které nastane v rámci sepsané smlouvy.

Mohou mít různé podmínky

Ne každý pojistitel je ale stejný. Na našem trhu dnes existuje celá řada pojišťoven a každý takový pojistitel může nabízet jiný rozsah služeb, jiný rozsah pojistného krytí, ale i jiné podmínky plnění. Každý pojistník, tedy pojišťovaná osoba má však ve většině případů právo volby. A tak může snadno najít přesně takového pojistitele, který plně vyhovuje.

Spočítat ceny povinného ručení

Na většinu pojistek

Dnes je pojistitel dostupný na většinu pojistek, které jsou na našem trhu dostupné. Můžeme tak vcelku rychle a jednoduše sjednat třeba povinné ručení nebo havarijní pojištění, stejně jako cestovní pojistku, ale i pojištění domácnosti. Důležité je hledět na to, aby pojistitel vyhovoval našim potřebám a aby jeho reference byly vesměs pozitivní. To přispívá i k jistotě toho, že vyplatí ono žádané plnění.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.