Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Pojištění odpovědnosti za škodu

Konkrétní název pojistky, která je na našem trhu dostupná u celé řady pojišťoven. Už samotný název, který zní pojištění odpovědnosti za škodu, jasně ukazuje, čeho se daná pojistka týká. Dokáže nás finančně ochránit před těmi škodami, které způsobíme. A to třeba naší nedbalostí, nebo našim neopatrným chováním. Pokud k nim dojde, jsou nahlášeny jako standardní pojistná událost a následně dojde k pojistnému plnění – tedy u uhrazení škod.

Hodí se v zaměstnání i běžném, životě

Dnes velmi často využívají pojištění odpovědnosti za škodu i zaměstnanci, kteří mají rizikové povolání, a případná chyba by byla spojena s nemalým vydáním. Takto jsou pojištěni a nemají se čeho bát. Řadu situací ale můžeme způsobit i v běžném životě. A to ať už jde o škodu na majetku, nebo na zdraví někoho jiného. Mnohé pojišťovny jsou poté ještě dále, jelikož pojištění odpovědnosti za škodu se může vztahovat jak na vás, tak třeba i na vašeho psa.

Využíváno je také v zahraničí

Tato pojistka může být sjednána nejenom jako samostatný pojistný produkt, ale může být součástí i cestovního pojištění. V takovém případě se pojištění odpovědnosti za škodu hodí třeba ve chvíli, kdy na sjezdovce omylem narazíme do jiného lyžaře, nebo na hotelu poškodíme zařízení.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová