Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Pojištění odpovědnosti za škodu

Konkrétní název pojistky, která je na našem trhu dostupná u celé řady pojišťoven. Už samotný název, který zní pojištění odpovědnosti za škodu, jasně ukazuje, čeho se daná pojistka týká. Dokáže nás finančně ochránit před těmi škodami, které způsobíme. A to třeba naší nedbalostí, nebo našim neopatrným chováním. Pokud k nim dojde, jsou nahlášeny jako standardní pojistná událost a následně dojde k pojistnému plnění – tedy u uhrazení škod.

Spočítat ceny havarijního pojištění

Hodí se v zaměstnání i běžném, životě

Dnes velmi často využívají pojištění odpovědnosti za škodu i zaměstnanci, kteří mají rizikové povolání, a případná chyba by byla spojena s nemalým vydáním. Takto jsou pojištěni a nemají se čeho bát. Řadu situací ale můžeme způsobit i v běžném životě. A to ať už jde o škodu na majetku, nebo na zdraví někoho jiného. Mnohé pojišťovny jsou poté ještě dále, jelikož pojištění odpovědnosti za škodu se může vztahovat jak na vás, tak třeba i na vašeho psa.

Využíváno je také v zahraničí

Tato pojistka může být sjednána nejenom jako samostatný pojistný produkt, ale může být součástí i cestovního pojištění. V takovém případě se pojištění odpovědnosti za škodu hodí třeba ve chvíli, kdy na sjezdovce omylem narazíme do jiného lyžaře, nebo na hotelu poškodíme zařízení.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.