Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Podmínky

Zde se jedná skutečně o vše, co souvisí se samotným pojistným produktem. Dnes totiž každý z nich, tedy každá smlouva obsahuje podmínky, které je třeba splnit, aby mohlo být případné plnění poskytováno. V tomto směru tak může jít třeba i o to, na co všechno se pojistka vztahuje a co vše dokáže krýt. Podmínky logicky obsahují také to, na co se pojistná smlouva vztahovat nemusí a co nekryje.

Spočítat ceny povinného ručení

Podmínky určují i to, kdy je možné produkt uzavřít

Stejně tak jsou podmínky konkrétní smlouvy spojené třeba s tím, že jasně určují, kdo může konkrétní pojistný produkt uzavřít, a kdo nikoliv. Většinu z aktuálních podmínek si samozřejmě upravují pojišťovny sami, a to na míru svým potřebám. V tomto směru tak nesmíme zapomínat hlavně na to, že podmínky mohou být u celé řady z nich různé a je tedy doporučováno jejich důkladné přečtení.

Týkat se mohou i různých akcí

S podmínkami se ale můžeme setkat také v rámci různých slevových a jiných akcích, které dnes pojišťovny nabízejí. I zde je tak díky nim jasně a přesně stanoveno, čeho konkrétně se týkají, kdo daných podmínek může využít, stejně jako určují i to, kdy na slevu nebo akci nemusí být nárok. I tím se tak pojišťovny často kryjí třeba před případným podvodným jednáním.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.