Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Počátek pojištění

Jde o jeden konkrétní den, ve kterém nám začíná platit naše pojistka. Jde tedy o den, kdy už jsme plně chráněni, a to v rámci pojistné smlouvy. Samozřejmě zde platí, že počátek pojištění může být u každé pojistky jiný a tak je třeba si důkladně zjistit to, jak tomu může být právě u té, kterou budete sjednávat. Jedině tak budete mít jistotu v tom, že právě start pojištění bude už v den, kdy potřebujete být pod pojistnou ochranou.

Lze si ho také zvolit

Konkrétně můžeme říci, že počátek pojištění může nastat i v den, kdy si ho sami zvolíme. Velmi často se to týká třeba cestovního pojištěné. A to v případě, kdy si ho sjednáváme s předstihem, a to na termín naší cesty. V takovém případě by měl být sjednaný počátek pojištění vždy tím dnem, kdy odjíždíme nebo odlétáme. U povinného ručení to zase může být den, který nastane po dni, kdy vypovídáme naší starou pojistku a ta přestává platit.

Počátek pojištění může nastat i ihned

Jsou ale i možnosti, kdy může počátek pojištění nastat ihned po tom, co pojistku sjednáme. Stejně tak může dojít k tomu, že tomu bude až následující den po tom, co pojišťovně úspěšně dorazí první platba, která se právě k danému sjednanému produktu vztahuje. Obecně ale platí, že každý chce, aby byl počátek pojištění co nejdříve.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová