Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Počátek pojištění

Jde o jeden konkrétní den, ve kterém nám začíná platit naše pojistka. Jde tedy o den, kdy už jsme plně chráněni, a to v rámci pojistné smlouvy. Samozřejmě zde platí, že počátek pojištění může být u každé pojistky jiný a tak je třeba si důkladně zjistit to, jak tomu může být právě u té, kterou budete sjednávat. Jedině tak budete mít jistotu v tom, že právě start pojištění bude už v den, kdy potřebujete být pod pojistnou ochranou.

Lze si ho také zvolit

Konkrétně můžeme říci, že počátek pojištění může nastat i v den, kdy si ho sami zvolíme. Velmi často se to týká třeba cestovního pojištěné. A to v případě, kdy si ho sjednáváme s předstihem, a to na termín naší cesty. V takovém případě by měl být sjednaný počátek pojištění vždy tím dnem, kdy odjíždíme nebo odlétáme. U povinného ručení to zase může být den, který nastane po dni, kdy vypovídáme naší starou pojistku a ta přestává platit.

Spočítat ceny cestovního pojištění

Počátek pojištění může nastat i ihned

Jsou ale i možnosti, kdy může počátek pojištění nastat ihned po tom, co pojistku sjednáme. Stejně tak může dojít k tomu, že tomu bude až následující den po tom, co pojišťovně úspěšně dorazí první platba, která se právě k danému sjednanému produktu vztahuje. Obecně ale platí, že každý chce, aby byl počátek pojištění co nejdříve.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.