Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Likvidátor

Jde o konkrétní osobu, kterou pověří pojišťovna k tomu, aby se ujal likvidace pojistné události. Ve většině případů je to samozřejmě zaměstnanec konkrétní pojišťovny, který má zkušenosti v daném oboru, kterého se pojistná událost týká. Daný likvidátor je tedy tou osobou, která vystupuje jménem pojišťovny a která samozřejmě nadále komunikuje s pojištěnou osobou, nebo s tím, komu vznikla konkrétní škoda.

Úkoly likvidátora

Pokud se podíváme na to, co likvidátor všechno dělá, tak zajišťuje potřebnou dokumentaci, zjišťuje aktuální informace o tom, jak pojistná událost vznikla, stejně jako má za úkol zadokumentovat škodu. A právě likvidátor je onou osobou, která dokáže určit, jak velké jsou škody třeba na vašem autě, nebo jak velké jsou škody ve vašem bytě. Dané ocenění provede velmi často osobně, nebo z doložené fotodokumentace.

Postupy mohou být rozdílné

Ve většině případů se likvidátor snaží, aby vše bylo vyřízeno co možná nejrychleji. Samozřejmě jednotlivé postupy mohou být rozdílné, a to v závislosti na tom, o jakou škodu se jedná, komu byla škoda způsobena, nebo v jaké je výši. Stejně tak platí i to, že pokud má likvidátor pochybnosti, může docházet také ke konkrétnímu vyšetřování nahlášené pojistné události, zda nejde o pojistný podvod.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová