Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Likvidace škody

Samotný pojem likvidace škody je velmi podobný tomu, kterým je likvidace pojistné události. Pokud se mluví o škodě, máme na mysli samozřejmě takovou situaci, kdy došlo ke škodě třeba na majetku. A to v rámci vašeho vozu. Stejně tak ale může dojít třeba ke škodě na zdraví, což se týká situací, kdy máme sjednáno třeba cestovní pojištění. Samotná likvidace škody poté začne hlášením pojistné události a následnými nezbytnými procesy.

Následuje zjišťování důležitých faktů

Co v rámci likvidace škody samozřejmě také probíhá, to je i zjišťování všech důležitých faktů, které s danou škodou souvisí. Tedy kontrola toho, kdy se skutečně stala, zda se stala, jak bylo oznámeno, nebo jak velká je škoda, která byla způsobena. V rámci likvidace škody všechny tyto informace samozřejmě zjišťuje a kompletuje pojišťovna, a to v rámci svých likvidátorů. Tedy pověření osob.

Výpočet plnění a zaslání na účet

Je-li vše v pořádku a likvidace škody dojde až stavu, že je situace uznaná jako pojistná událost, může dojít k výpočtu samotného plnění. Tedy dojde k výpočtu škody, která bude pojišťovnou zaslána. Tím samotné řešení pojistné události, tedy likvidace škody kompletně končí. Co samozřejmě nekončí, to je ona sjednaná pojistka, kterou lze využívat stále.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová