Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Havarijní pojištění

Tento pojem zná téměř každý, jelikož je spojený s pravděpodobně druhou nejvyhledávanější pojistkou hned po povinném ručení. Od ní se havarijní pojištění liší primárně tím, že je dobrovolné. Je tedy jenom na nás, zda si ho sjednáme, nebo nikoliv. Důležité je vědět, že tato pojistka je určena k ochraně primárně našeho vozu. Tedy proplácí škody, které si způsobíme my sami, a to na našem vlastním automobilu.

Spočítat ceny pojištění

Na co vše se havarijní pojištění může vztahovat?

S pojistkou souvisí také rozsah případného pojištění. Základem, který havarijní pojištění obsahuje, je samozřejmě jakákoliv nehoda. Tím ale možnosti nekončí, jelikož pojistka může hradit škody spojené také s řáděním přírodního živlu, stejně jako může hradit škody způsobené vandalem. Stejně tak se ale havarijní pojištění také na situaci, kdy je nám auto odcizeno. To vše následně nahlásíme jako pojistnou událost a ze strany pojišťovny dojde ke konkrétnímu plnění.

Sjednání je jednoduché

Dnes není problém sjednat havarijní pojištění jak na pobočce pojišťovny, tak samozřejmě prostřednictvím obchodního zástupce, nebo online. A to jak ve chvíli, kdy auto kupujeme, tak i kdykoliv později. Jelikož se jedná o pojistku dobrovolnou, je vše na nás. Důležitým faktem je, že by mělo pokrývat hodnotu celého našeho vozu, stejně jako by mělo mít nízkou spoluúčast – tedy část, kterou musíme hradit my sami.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.