Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Doba vzniku pojistné události

Pokud dojde k nehodě našeho vozu, nebo k problému na naší dovolené, hlásíme danou událost pojišťovně. Tu zajímá nejenom to, co vše se stalo a jak se to stalo, ale zajímá ji také doba vzniku pojistné události. Jedná se tedy o konkrétní časové období, ve kterém právě k danému poškození, ale i dalším možným škodám mohlo dojít. Navíc je to nejenom mnohdy konkrétní den, ale může to být také přesný časový údaj, a to v hodinách a minutách.

Důležité pro případné ověření

V první řadě je doba vzniku pojistné události určena hlavně k tomu, aby bylo přesně identifikováno, co a kdy se vám přihodilo. Navíc jsou dané informace důležité i pro pojišťovnu, aby si v případě potřeby ověřila, zda k něčemu podobnému skutečně došlo. Tím tak eliminují případné pojistné podvody, které jsou v daném segmentu poměrně časté a velmi oblíbené u mnohých lidí.

Jako součást všech protokolů

Daná doba vzniku pojistné události je tak součástí většiny protokolů, které pojišťovnou sepisujete. Hlavně tedy konkrétního oznámení, které své pojišťovně předáváte. Je tedy dobré pamatovat na to, abyste si konkrétní časový údaj co nejlépe poznačili a také ho uvedli. A to už jenom proto, aby se doba vzniku pojistné události shodovala i s tím, co říkají ostatní svědci.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová