Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Doba vzniku pojistné události

Pokud dojde k nehodě našeho vozu, nebo k problému na naší dovolené, hlásíme danou událost pojišťovně. Tu zajímá nejenom to, co vše se stalo a jak se to stalo, ale zajímá ji také doba vzniku pojistné události. Jedná se tedy o konkrétní časové období, ve kterém právě k danému poškození, ale i dalším možným škodám mohlo dojít. Navíc je to nejenom mnohdy konkrétní den, ale může to být také přesný časový údaj, a to v hodinách a minutách.

Spočítat ceny

Důležité pro případné ověření

V první řadě je doba vzniku pojistné události určena hlavně k tomu, aby bylo přesně identifikováno, co a kdy se vám přihodilo. Navíc jsou dané informace důležité i pro pojišťovnu, aby si v případě potřeby ověřila, zda k něčemu podobnému skutečně došlo. Tím tak eliminují případné pojistné podvody, které jsou v daném segmentu poměrně časté a velmi oblíbené u mnohých lidí.

Jako součást všech protokolů

Daná doba vzniku pojistné události je tak součástí většiny protokolů, které pojišťovnou sepisujete. Hlavně tedy konkrétního oznámení, které své pojišťovně předáváte. Je tedy dobré pamatovat na to, abyste si konkrétní časový údaj co nejlépe poznačili a také ho uvedli. A to už jenom proto, aby se doba vzniku pojistné události shodovala i s tím, co říkají ostatní svědci.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.