Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Cena

Podíváme-li se na odbornou definici slova cena, potom označuje směnný poměr mezi směnovanými statky. Dnes je spojeno s množstvím peněz, za které můžeme daný statek pořídit. Statkem se poté může rozumět nejenom konkrétní movitý nebo nemovitý majetek, ale samozřejmě také službu. A tak cena může být spojena i se službami, jako je pojištění. A to samozřejmě v jeho celé řada různých typů a variant.

Jak může být cena ovlivňována?

Pokud se na dané ceny podíváme konkrétně, může ji ovlivňovat celá řada věcí. U povinného ručení třeba bonus a malus, může to být také naše věrnost konkrétní pojišťovně, stejně jako to může být využití různých zvýhodnění. Cena se ale může měnit také v rámci určitých zákonných úprav nebo požadavků, stejně jako se může měnit třeba vlivem toho, že pojišťovna má novou cenovou politiku.

Jakých pojistek se cena týká?

A jaké konkrétní pojistky jsou ony statky, které máme na mysli? Může to být třeba zmíněné povinné ručení, ale také havarijní pojištění. Obojí se týká našich automobilů. Stejně tak se ale může cena pojistky týkat také naší osoby, konkrétně tedy cestovního pojištění, které ale lze sjednat třeba i v souvislosti s našimi zavazadly, které si bereme s sebou. Pojistit lze ale také naši odpovědnost.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová