Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Běžné pojistné

Mluvíme-li o běžném pojistném, máme na mysli konkrétně takovou sumu, kterou platíme v rámci naší konkrétní smlouvy. Pojmem běžné pojistné se tedy označuje přesně taková částka, kterou máme uvedenou ve smlouvě, na složenkách, ale třeba i v dalších dokumentech, které jsou s naším pojištěním spojeny. A to ať už jde například o pojištění cestovní, pojištění havarijní, nebo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, či řada dalších.

Liší se v rámci jednotlivých pojišťoven

Důležitým faktem je i to, že se běžné pojistné liší hlavně s ohledem na to, u jaké pojišťovny naši smlouvu sjednáváme. U některých tak máme možnost získat pojistku za ceny nižší, u některých naopak za ceny vyšší. V tomto případě tak záleží hlavně na konkrétní politice pojišťoven, ale i na tom, jaké konkrétní produkty v rámci pojištění sjednáváme.

Běžné pojistné může stoupat a klesat

Důležité je také vědět, že se běžné pojistné může průběžně měnit. A to s ohledem na to, zda máme nárok třeba na různé bonusy, nebo i s ohledem na to, že pojišťovna zdražuje své služby. V obou případech ale býváme informováni o tom, kolik vlastně budeme platit. A to jak už jsme zmínili, v konkrétní smlouvě, kterou máme s pojišťovnou sjednanou, nebo ji sjednáváme.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová