Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Autolékárnička

Dnes je autolékárnička součástí povinné výbavy každého vozidla, které vyjede na naše silnice. Vzhledem k tomuto nařízení je také nutné, aby byla na dobře přístupném místě a obsahovala vše, co nařizuje aktuální vyhláška. Zde musíme podotknout, že autolékárnička se může svým obsahem lišit od té, které jsou předepisovány motocyklistům. Ti mají předepsaných pomůcek méně.

Spočítat ceny povinného ručení

Co by měla autolékárnička obsahovat?

Důležité je zaměřit se také na to, co vše by vlastně měla autolékárnička mít. Základem jsou různé typy obvazů, gumové rukavice, ale také nůžky nebo řada dalších pomůcek, které můžeme využít ve chvíli, kdy se ocitneme u dopravní nehody a je třeba ošetřit zraněné. I to je jedna z povinností každého účastníka dopravní nehody.

Pozor na dobu expirace

Důležité je sledovat nejenom její obsah, aby odpovídal vyhlášce. Je třeba sledovat také dobu expirace, tedy období, kdy již musíme ji samotnou, nebo některé její součásti využít. V tuto dobu se totiž může stát autolékárnička hůře použitelnou, hlavně s ohledem na kvalitu jejich pomůcek. Stejně tak nesmíme zapomenout na to, že lékárnička s prošlou lhůtou může být také důvodem pro pokutu od policie.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.