Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Asociace pojišťoven

Pokud mluvíme o asociaci pojišťoven, máme na mysli zájmové sdružení, které vzniklo za jedním společným důvodem, a to je vzájemná pomoc, stejně jako vzájemná spolupráce, ale i zabezpečení jednotlivých zájmů. Dnes je asociace pojišťoven právnickou osobou a jejími členy jsou samozřejmě lidé, kteří o to projevili nejenom zájem, ale byli také do dané asociace přijati a stali se tak buď řádnými členy nebo členy se zvláštním statusem.

Sjednocování pravidel a postupů

Daná asociace pojišťoven má samozřejmě i několik dalších funkcí, které souvisejí třeba se samotným sjednocováním konkrétních pravidel a postupů. Stejně tak může asociace jednotně vystupovat třeba proti plánovaným legislativním změnám a navrhovat případné jiné metody konkrétního řešení. Vše je spojeno i s dostatečným informováním členů, ale i se zabezpečováním jejich vzdělanosti.

Ochrana proti pojistným podvodům

Velmi zajímavou a také prospěšnou činností, kterou asociace pojišťoven má ve svých úkolech, je ochrana svých členů proti pojistným podvodům. A to hlavně v rámci dostupných nástrojů zábrany škod, které s tímto souvisí. Díky tomu tak mohou pojišťovny mnohem lépe odhalit případné nepoctivé klienty, stejně jako mají větší šanci eliminovat případné pokusy i daný podvod.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová