Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Asistenční služba

Jedná se velmi často o součást celé řady pojistek. A to jak pojistek havarijních, tak samozřejmě i povinného ručení. V tomto směru musíme říci, že asistenční služba nabízí přesně to, co skrývá ve svém názvu. Je to samozřejmě asistence spojená s naší cestou konkrétním pojištěným vozem. Dnes však nemusí být jenom součástí pojistky, jelikož asistenční služby si lze sjednat třeba i na naši osobu, a to u řady společností, které je nabízejí. Je tak jedno, jakým vozem budeme cestovat.

Spočítat ceny povinného ručení

Asistenční služba pomáhá často při nehodě

Nejčastěji je samozřejmě asistenční služba volána v případě nehody, kdy zajistí potřebný odtah, stejně jako další služby spojené s odstavením vozidla mimo komunikaci a zavezení ho do servisu. V rámci zaplacených služeb jsou tak dané možnosti bezplatné. Totéž platí ale i v případě, kdy potřebujeme jenom servisní zásah, který se může týkat třeba poškozené pneumatiky, nebo dalšího problému, který způsobí nepojízdnost vozu.

Drobné opravy, ale i dovoz paliva

Jsou však i další příčiny, kdy může být konkrétní asistenční služba využita. Hodí se třeba v případech, kdy potřebujeme jenom drobnou opravu našeho vozu, na kterou sami nestačíme. Mnoho pojišťoven a společností ale nabídne třeba i dovoz paliva, pokud nám dojde. A to vše v rámci sjednaných služeb zcela zdarma.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.