Cestovní pojištění – srovnání cen

Pojem akceptace je obecně označován jako možnost, kdy přijmeme určitý návrh. Pokud se zaměříme na oblast pojištění osobních automobilů, může to být akceptace určité smlouvy, která souvisí právě s naším automobilem. Může se jednat například o konkrétní akceptaci návrhu smlouvy o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, stejně jako může jít o akceptaci třeba pojistky havarijní.

V kanceláři, ale i online

Daná akceptace konkrétního dokumentu, tedy dané smlouvy samozřejmě může proběhnout v rámci různých podmínek. A to v některých případech na pobočkách, kdy smlouvu akceptujeme tím, že ji podepíšeme. V online světě může akceptace proběhnout ve chvíli, kdy návrh smlouvy potvrdíme konkrétním tlačítkem, nebo jinými formami. V tu chvíli je smlouva právoplatně uzavřena a my tímto krokem jasně uvádíme, že s ní také souhlasíte.

I v souvislosti se změnami

Akceptovat ale nemusíme nutně jenom novou smlouvu. Jsou i možnosti, kdy můžeme akceptovat určité změny, které se jí týkají. A to buď takové, o které máme zájem my sami, nebo se může jednat i o změny takové, které vyplývají třeba ze zákonných ustanovení, stejně jako z případných obchodních podmínek. Akceptace je samozřejmě vždy dobrovolná a tak záleží na nás, zda konkrétní souhlas uskutečníme, nebo nikoliv.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3