Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Smart watch

Co jsou smart watch?

Smart watch, psané též jako smartwatch, v češtině známé spíše pod pojmem chytré hodinky. Zařízení, které každým rokem nabírá na popularitě. V čem tkví jeho kouzlo? Chytré hodinky na rozdíl od klasických analogových modelů neukazují pouze čas, ale mají celou řadu dalších funkcí. Nejdražší smart watch si dnes nijak nezadají s chytrými telefony.

Co umí smart watch

Funkce smart watch se pochopitelně liší v závislosti na konkrétních modelech. První chytré hodinky disponovaly jen základními doplňky – kalendářem, kalkulačkou či jednoduchými hrami. V současné době lze se smart watch telefonovat, psát zprávy, pročítat novinky, brouzdat po sociálních sítích nebo fotit a natáčet videa. Vyrábí se také sportovní chytré hodinky, které vám pomohou monitorovat vaši aktivitu a tělesné funkce.

Kolik stojí smart watch?

Cena smart watch se do značné míry odvíjí právě od funkcí. Dále se na ní podepisují použité materiály, stáří modelové řady či značka. Nejlevnější chytré hodinky začínají na cenách okolo jednoho tisíce korun. Naopak ty nejlepší vás vyjdou i na několik desítek tisíc. Kvalitní smart watch s širokou nabídkou funkcí pořídíte v kategorii od pěti do deseti tisíc korun.

Jak vybrat smart watch?

Především si ujasněte, jaké máte požadavky. Bez jakých funkcí si smart watch nedokážete představit? Chytré hodinky nejlépe pracují ve spolupráci s mobilem, proto se ujistěte, že jsou operační systémy obou zařízení kompatibilní. S výběrem vám pomohou rovněž recenze a zkušenosti ostatních uživatelů.