Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

Smart View

Co je Smart View?

Smart View je funkce chytrých televizí Samsung. Zajistí zrcadlení displeje mobilního telefonu nebo tabletu na obrazovce televizoru. Funkce běží na základě technologie Wi-Fi. Smart View dokáže pracovat i obráceně – obrazovku televizoru si můžete nechat zobrazit na jiném zařízení.

Kdy Smart View využít?

Funkci Smart View oceníte například ve chvílích, kdy se chcete na fotografie a videa z mobilního telefonu podívat na velké obrazovce. Zobrazíte si ale cokoliv, co sledujete na displeji propojeného zařízení. Kromě obrázků třeba výsledky internetového vyhledávání, pracovní prezentace nebo hry. Druhý způsob využití Smart View, tedy zrcadlení obrazovky chytré televize na telefonu či tabletu, bývá méně častý, ale ve specifických okamžicích může také přijít vhod.

Jak Smart View spustit?

Funkci Smart View spustíte během okamžiku. Potřebujete k tomu  aplikaci Samsung Connect. Tu nainstalujte a otevřete ve svém chytrém telefonu. V aplikaci klikněte na symbol zobrazující plus a přidejte nové zařízení. V nabídce dostupných přístrojů by se měl objevit váš televizor. Poté, co jej vyberete, na televizi uvidíte PIN kód, který zadáte do telefonu.

Tím je propojení obou zařízení vyřešené a vy můžete začít využívat funkci Smart View. Stačí stáhnout horní lištu na mobilu a vybrat položku Smart View. Hned pod ní se nachází druhá alternativa – zobrazení TV v telefonu.

Smart View bývala rovněž aplikace

Smart View se jmenovala také aplikace Samsungu, která sloužila k dálkovému ovládání televizoru prostřednictvím smartphonu. Aplikace Smart View byla představena v roce 2011 a fungovala řadu let. V roce 2020 však Samsung její podporu ukončil. Pokud jste si aplikaci nainstalovali do telefonu dříve, měla by stále běžet. Nicméně v současnosti již Smart View ve virtuálních obchodech k dispozici není a počítat nemůžete ani s aktualizacemi nebo opravou chyb.