Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

iPhone

Co je iPhone?

iPhone je chytrý telefon vyráběný společností Apple. Jako jeden z prvních telefonů dokázal účelně spojit funkce mobilu a počítače. Svoji popularitou iPhone odstartoval boom smartphonů. Základ iPhonů tvoří operační systém iOS  vycházející ze systému macOS, který Apple používá u počítačů Mac.

iPhone jako vlajková loď společnosti Apple

Za telefonem iPhone stojí americká společnost Apple s charakteristickým nakousnutým jablkem v logu. Apple v roce 1976 založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne. Firma se od počátku soustředila na vývoj hardwaru i softwaru. Nejprve se zaměřovala na stolní počítače. Největšího úspěchu se společnost Apple dočkala se svými mobilními zařízeními – multimediálním přehrávačem iPod, chytrým telefonem iPhone a tabletem iPad.

Kdy byl vyroben první iPhone?

První iPhone se na pultech obchodů v USA objevil v červnu roku 2007. Na trh byl uveden důmyslnou marketingovou kampaní, proto se začal okamžitě masivně prodávat. Představení prvního iPhonu odstartovalo tzv. „smartphonovou revoluci“. Ve své době se jednalo o revoluční zařízení, které sloučilo funkce několika přístrojů. Unikátní bylo rovněž propracované dotykové ovládání. iPhone se však nedá považovat za první smartphone. Tím se stal již o mnoho let dříve model Simon od IBM.

Jaký je nejnovější iPhone?

Společnost Apple svůj iPhone pravidelně vylepšuje. Každoročně na podzim bývá představována nová generace iPhonů. V rámci každé generace se obvykle vyrábí několik různých modelů. Dosud posledním smartphonem firmy Apple je iPhone 13. Ten byl uveden ve verzích iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová