Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmu

Zpět na všechny pojmy

iOS

Co je iOS?

iOS je operační systém společnosti Apple. Ještě pod označením iPhone OS byl v roce 2007 uveden na trh jako operační systém pro iPhone  první generace. Následně prošel již jako iOS úpravami pro multimediální přehrávače iPod a tablety iPad. Později z něj byly odvozeny jiné samostatné operační systémy, například pro Apple Watch a Apple TV.

Jaké výhody má operační systém iOS?

Apple iOS je po Androidu  druhý nejrozšířenější operační systém mobilních zařízení. Uživatelé na něm oceňují zejména vysokou stabilitu, jednoduchost a kvalitní zabezpečení. Operační systém iOS se řadí k uzavřeným systémům. Jedinou cestu pro instalaci aplikací představuje App Store provozovaný přímo společností Apple.

iOS si zakládá na optimalizaci

Operační systém iOS těží především z toho, že společnost Apple kromě softwaru vyrábí rovněž příslušný hardware. Aktualizace iOS jsou tedy okamžitě optimalizované pro veškerá zařízení  bez jakékoliv časové prodlevy.

Prostřednictvím aktualizací udržuje Apple iOS prostředí bezpečné a plně funkční. Ve chvíli, kdy je k dispozici nová verze systému iOS, se vám na přístroji zobrazí oznamovací zpráva. Sami si poté vyberete, kdy má k aktualizaci dojít. Může proběhnout třeba v noci, aby vám instalace nijak nezasahovala do běžného užívání zařízení.

Systém iOS zajistí propojení s ostatními zařízeními

Apple iOS je navržen tak, aby perfektně spolupracoval s dalšími produkty značky. Všechny výrobky Apple se podílejí na vytváření jednoho rozvinutého systému. Například pokud vám někdo zavolá na iPhone v době, kdy pracujete na MacBooku, můžete hovor bez problémů přijmout klidně na počítači. S vysokou úrovní propojení se setkáte také mezi iPhonem a chytrými hodinkami Apple Watch.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Nepodceňto - Tereza Tobiášová