Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Datová SIM karta

Co je datová SIM karta?

Datová SIM karta má od operátora aktivovaná výhradně mobilní data. Z těchto SIM karet zpravidla nelze volat, ani psát SMS zprávy. Aby tyto služby byly zprovozněny, stačí přejít na jiný tarif – SIM kartu měnit nemusíte. Spojení datová SIM karta se občas používá pro jakoukoliv „SIMku“, tedy pro kartu, která slouží k identifikaci telefonního čísla v mobilní síti.

Kdy se předplacená datová SIM karta hodí?

Předplacená datová SIM karta přijde vhod hlavně u zařízení, ze kterých neplánujete volat, ale potřebujete na nich připojení k internetu. Ideální příklad tvoří fotopasti, EET pokladny, LTE modemy, notebooky nebo vybrané chytré hodinky. Některým zákazníkům postačí předplacená datová SIM karta i u mobilních telefonů.

Chci výhodnější tarif
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.