Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Značka zemního plynu

Co je značka zemního plynu?

Dnes lze zemní plyn označovat několika konkrétními zkratkami, které jasně identifikují, po jaký typ se jedná a k čemu může být použitý. Nejznámější značka zemního plynu je CNG. Jedná se o zkratku, která označuje stlačený zemní plyn. Ten je velmi často využíván jako alternativní palivo pro automobily. Známá zkratka zemního plynu je ale i ve tvaru LNG. V tomto případě mluvíme také o zemním plynu, ale nikoliv plynném, ale naopak tekutém. I toto skupenství je používáno v souvislosti s automobily. U obou z nich je také hlavní složka metan.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.