Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Zelená energie

Co je zelená energie?

Typ elektrické energie, která je spojena se získáváním z obnovitelných zdrojů. Zelená energie je tedy tou, kterou získáváme působením vody, stejně jako slunce, nebo i větru. V posledních letech je tento trend výrazně podporován jak pro možnou soběstačnost, tak i pro minimální dopady na ekologii. Zelená energie může být také osvobozena od daní za elektřinu, stejně jako je spojena také s tím, že jsou díky platbám za ni podporovány další projekty spojené se získáváním této energie i jinou cestou, než jsou ty, které poškozují přírodu.

Změnit dodavatele
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.