Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Zdroj plynu

Co je zdroj plynu?

Než se plyn dostane do našich domácností, putuje poměrně dlouhou cestou, v rámci distribučních soustav. Do ní se dostává ze svého ložiska. Zdroj plynu je obvykle ukrytý v zemi, velmi hluboko. Obvykle v místech, kde najdeme i ropu, stejně jako černé uhlí. Z toho plyne, že zemní plyn se musí těžit. Daný zdroj plynu je dnes v mnoha oblastech po celé zemi. Co je třeba dodat, to je určitě i fakt, že dané zdroje jsou přirozeně vyčerpatelné a s větší spotřebou dochází i k rychlejšímu úbytku daných potřebných zásob.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.