Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Vysoký tarif

Co je vysoký tarif?

Když uzavíráme smlouvu na odběr elektřiny, je třeba hledět hlavně na cenu. Ta může mít několik parametrů, s ohledem na denní a noční dobu, kdy energii využíváme. Vysoký tarif určuje, kolik bude stát elektrická energie v době největší špičky. Obvykle se jedná o denní dobu. Konkrétní časové rozmezí, stejně jako konkrétní cenu za vysoký tarif určuje distributor elektřiny. Ne vždy se s daným tarifem lze setkat, jelikož v případě jednotarifových sazeb je cena za odebranou energii jednotná a v rámci dne se nemění.

Spočítat ceny elektřiny
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.