Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Výrobní číslo plynoměru

Co je výrobní číslo plynoměru?

Každý plynoměr má své výrobní číslo, které slouží především pro správnou identifikaci. Díky tomu lze jednoduše dohledat to, kde, stejně jako i kdy byl vyrobený a jaký je jeho konkrétní původ. Výrobní číslo plynoměru tak může ukázat i na to, že se jedná o plynoměr originální a nejde o jakoukoliv napodobeninu. Výrobní číslo plynoměru je pro každý takový plynoměr unikátní a obvykle na něm bývá vyraženo, popřípadě na něm může být nalepeno. Je také uvedeno v konkrétní smlouvě, kterou s dodavatelem plynu máte.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.