Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Stlačený zemní plyn CNG

Tato zkratka znázorňuje označení, které zní Compressed Natural Gas. Jak už napovídá samotný název, jedná se o zemní přírodní plyn. Stlačený zemní plyn CNG je dnes velmi zajímavá alternativa hlavně v oblasti pohonů nejenom pro osobní automobily, ale třeba také pro autobusy, nebo další dopravní prostředky. Stlačený zemní plyn CNG můžeme čerpat nejenom na místech podobných benzinovým pumpám, ale lze si domů zřídit i soukromý zásobník. Tím výhody, které toto palivo má, ještě zvýšíme, jelikož výrazně snížíme jeho cenu.

Spočítat cenu plynu
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.