Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Roční vyúčtování za plyn

Co je roční vyúčtování za plyn?

Plyn, který využíváme, je placený zálohově. To znamená, že každý měsíc odešleme určitou částku našemu dodavateli. Ten na základě informací z plynoměru provede následný součet a zjistí, zda máme doplácet, nebo nám budou finance vráceny. Dané informace nám poskytne roční vyúčtování za plyn. Právě v něm zjistíme informace o naší celkové spotřebě, ale i o tom, jak je to po finanční stránce. Roční vyúčtování za plyn je zpracováváno automaticky, konkrétním dodavatelem. A to několik týdnů i měsíců po provedeném odečtu.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.